Zoeken
Onderwerp

Week van de Liefde

Week van de Liefde – 9 t/m 13 februari 2026

Voor vo, go, pro en mbo

Liefde, relaties en seksualiteit zijn onderwerpen die veel jongeren dagelijks bezighouden. Toch blijft het voor veel scholen een uitdaging om hier gestructureerd aandacht aan te besteden. De Week van de Liefde helpt daarbij! Tijdens deze week zet je, samen met honderden andere scholen, het thema op een laagdrempelige manier op de agenda.

Het thema van 2026 is Online liefde en relaties met aandacht voor o.a. sexting, manosphere en zelfbeeld. Meedoen is gratis en je ontvangt handige tools en materialen om zelf een les of activiteit in te richten, afgestemd op jouw leerlingen. Ook organiseren we vooraf een webinar vol tips.


Knop quiz

Ik doe mee!

Wat krijg je bij deelname?

De fysieke pakketten voor de Week van de Liefde zijn inmiddels op. Maar goed nieuws: als je je nu aanmeldt, ontvang je een compleet online pakket om de week in jouw klas of school vorm te geven.

Wat je krijgt:

  • Digitale posters voor leerlingen/studenten én voor docenten
  • De digitale menukaart vol inspiratie voor jullie eigen Week van de Liefde
  • De tips van Chat
  • Het boekje ’99 vragen

Download, print en gebruik de materialen eenvoudig voor jouw les of activiteit. Na aanmelding ontvang je het pakket per mail.

Let op: Het pakket bevat géén kant-en-klare lessen. Je bepaalt zelf hoe je de les(sen) invult, met ondersteuning van erkende lesmethoden.

Waarom meedoen?

Veel jongeren geven aan dat de lessen over relaties en seksualiteit beter kunnen: minder ongemak, meer herkenning en aandacht voor actuele onderwerpen zoals online gedrag, grenzen, diversiteit en plezier. Onderzoek laat zien dat seksuele gezondheid en weerbaarheid onder druk staan, met o.a. dalend condoom- en (hormonaal) anticonceptiegebruik en stijgende soa-cijfers. Goede relationele en seksuele vorming leidt tot meer zelfbewuste, seksueel gezonde en weerbare jongeren.

Veel scholen herkennen ook dat het onderwerp belangrijk is, maar soms voelt het ongemakkelijk of zijn er te weinig geschikte materialen. Daarom is er van 9 t/m 13 februari 2026 de Week van de Liefde. Hét moment om samen met andere scholen aandacht te besteden aan het thema online liefde en relaties.

In 2025 deden bijna 4.000 docenten en 250 scholen mee. Ga jij dit jaar weer aan de slag? Of doe je voor het eerst mee en wil je ervaren hoe waardevol dit is voor jouw school? De Week van de Liefde biedt een laagdrempelige start!

Ik doe mee!

Praktische ondersteuning en trainingen

Goed voorbereid aan de slag? Maak gebruik van onze trainingen en ondersteunende tools:

Handige materialen en tools

Voor directe inzet tijdens de Week van de Liefde:

Gespreksstarters

Structurele aanpak: blijf het gesprek voeren

De Week van de Liefde is een mooie start, maar échte impact bereik je met structurele aandacht voor relaties en seksualiteit in het onderwijs. Het gebruik van erkende methoden in een doorlopende leerlijn helpt om leerlingen weerbaarder te maken en draagt bij aan hun gezondheid en welzijn.
De volgende erkende lesmethoden en materialen kan je het hele jaar inzetten:

Bekijk wat aansluit bij jouw onderwijssoort:

Met een doorlopende leerlijn seksuele vorming en een gezamenlijke visie binnen je schoolteam zorg je voor blijvende positieve verandering.

Heb je vragen, wil je tips delen of ben je benieuwd hoe andere scholen het aanpakken? Stuur ons een bericht via weekvandeliefde@seksuelevorming.nl.

Uw browser (Internet Explorer 11) is verouderd en wordt niet meer ondersteund. Hierdoor werkt deze website mogelijk niet juist. Installeer Google Chrome of update uw browser voor meer internetveiligheid en een beter weergave.